Kostholdsprofil

Denne tabellen er i utgangspunktet kun til bruk for at jeg skal kunne spise så strømlinjeformet som mulig og vil endre seg stadig vekk,men om du på en eller annen måte har forvillet deg hit, så kan du se hva forkortelsene betyr under tabellen.

Denne uken er målet at jeg skal spise 20600 kalorier, noe som gir ett snitt per dag på omtrent 2942 kalorier, hvilket er på papiret en teoretisk vektnedgang på nesten 1.3 kg i uka. Men, det vil i prinsippet bli mer, ettersom jeg her ikke tar hensyn til hvor mange kalorier jeg forbrenner på trening. Sannheten er nok omtrent 1.5 kg per uke, så får vi se om dette stemmer over tid. Hvorfor denne variasjonen på kalorier? Det er fordi jeg trener annenhverdag og jeg spiser således 2600 kalorier de dagene jeg ikke trener, og 3200 kalorier de dagene jeg trener. Så hva med søndag som du brått skal ha 30 gram karbohydrater mot 20 gram de andre dagene? Det er fordi på søndag blir det langkjøring(har alltid langkjøring hver lørdag eller søndag) og da skal jeg ha i meg 16-20 gram karbohydrater i måltidet før trening, for at bena skal spille maks på lag.

MandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndag
HovedproteinKylllingFiskRødtKyllingRødtFiskRødt
Kcal3200260032002600 PF3200 PF2600 PF3200
Karb3%3%3%3%3%3%4%
Karb g20202020202030
Fett73%70%73%70%73%70%72%
Fett g262201262201262201258
Protein24%27%24%27%24%27%24%
Protein g190177190177190177190

Om noen andre skulle forville seg inn hit, så betyr forkortelsene følgende:
Hovedprotein: Hvilket protein jeg skal spise til middag.
KBU = Kokebokutfordringen
Rødt = Rødt kjøtt
Mfisk = Mager fisk
FFisk = Fet fisk

OMAD = One Meal A Day/Ett måltid per dag
CB = Carbmanager er kostholdsappen jeg bruker og bestemmer antall kalorier jeg kan tillate meg på onsdag/søndag. Antall kalorier jeg skal/kan spise vil gå ned ettersom jeg går ned i vekt, derfor er de ikke definert i denne tabellen.
PF = Periodisk faste, typisk 16:8
Overstreket = Inaktive forkortelser